Go to Top

Polüuretaanvaht (PUR)

Polüuretaanvahuga soojustamine

Polüuretaanvaht (PUR)

 

Avatud pooridega Polüuretaanvaht (PUR)

Avatud pooridega vaht koosneb pisikestest vahupooridest mis ei ole täielikult suletud. Selline vaht on suletud pooridega vahust nõrgem ning ka soojapidavus on samaväärne villaga. Samas laseb selle vahu mikropoorne struktuur veeaurul liikuda aga ise vett sisse mitte imades, sellega tagatakse piisav veeauru läbilaskmine.

 

Suletud pooridega Polüuretaanvaht (PUR)

Suletud pooridega vaht on pea kaks korda soojapidavam kui mis tahes tava soojustus, sellega on võimalik hoida hoone konstruktsioonides kokku paksuses (20cm vahuga soojustatud sein on võrdne ca 40cm villaga soojustatud seinaga) Kasutades suletud pooridega vahtu näiteks puitkonstruktsioonides ei ole Teil tarvis paigaldada hoonele lisa diagonaale, tuuletõket ega ka isegi mitte aurutõket. See vaht sobib ka süstimiseks, hoonete tühimikesse.

 

Veekindel suletud pooridega vaht katuste vettpidavaks kihiks ja soojustuseks.

Kasutatakse eelkõige lamekatuste soojustamisel ja veekindluse saavutamiseks. Selle katusekatte eeliseks on materjalide jätkukohtade puudumine, ventilatsiooni šahtide ideaalne ühendamine katusekattega. See vaht kaetaks pärast pihustamist UV kindla värviga ja ta ei vaja enam mingisugust lisa katmist ega veekindlaid materjale, katus on veekindel!

 

Kus kasutatakse pritsitavat vahtu (PUR)

See vaht sobib kõikjale kus soovitakse saavutada parim soojustus või siis hoopis külmkambritele parim isolatsioon sooja kaitseks. Vaht on niiskuse ja veekindel seega võib seda kasutada vundamentide soojustamiseks pinnases või siis keldrite seintel, vaht ei hallita ega mädane ja on allergikutele sobiv kuna ei eralda mingisuguseid mürkaineid ega eralda lenduvaid osakesi.

Miks eelistada pritsvahtu tavalisele soojustusele

– Te ei pea ehitama oma hoone konstruktsioone väga paksuks, et saavutada piisav soojustus, pritsvahtu võib paigaldada poole vähem, et saavutada võrdne soojustus, villa või penoplastiga.

– Kokkuhoid hoone materjalidelt, vähem puitmaterjale, pole vaja paigaldada lisa tuuletõket ega mistahes hüdroisolatsiooni või aurutõkke kilesi.

– Väga kiire paigaldus, millega säästetakse tööjõu kuludelt, tellingute rendilt jne.

– Arhitektidel on piiramatud võimalused hoone konstrueerimisel.

– Vaht tardub täielikult juba 20-30 sekundi jooksul mis tähendab, et võib paigaldada hoonele koheselt juba viimistlus kihid. 1-2 päevaga suudab soojustada terve keskmise suurusega maja, mis tähendab, et Te ei pea ladustama oma objektidele soojustus materjale ja seega puudub risk materjalide vargusele.

– Parim soojustus madal energia ja passiivmajadele!!

– Tervisele ja loodusele täielikult kahjutu, kuna ei eralda mingisuguseid mürkaineid! Astmat põdevate haigete assotsiatsioon Ameerikas tunnistas  pritsvahu kõige ökoloogilisemaks soojustusmaterjaliks.

– Polüuretaan vaht on tuldtõkestav kiht, mis tagab hoone parema püsivuse, tulekahju korral.

Küsi julgelt lisainformatsiooni info@eestipuitmaja.ee See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või 56831484

 

Mis on Polüuretaanvaht ja kus seda kasutatakse.

Polüuretaanvaht on kahekomponente pritsvaht, mida paigaldatakse spetsiaalse masinaga, see vaht moodustab peale tardumist tugeva pooljäiga kihi, mis pihustamisel paisub kuni 160 korda.

See vaht nakkub kõigi ehitusmaterjalidega ning täidab ehitise konstruktsioonides kõik tühimikud ja praod nagu näiteks elektri tooside ja kaablite augud-sooned, vahul on eriline võime pressida ennast igasse väiksesse prakku ja täita kõik tühimikud, sellega saavutatakse eriline soojapidavus ja täielikult külmasilla vaba ehitus.

Vahtu võib pritsida nii hoone sisse kui ka väliskihtidele, see on täielikult veekindel.

Te ei pea enam muretsema ventilatsioonitorude läbiviikude pärast, sest vahuga soojustatud seinas-laes on need täielikult tuule ja niiskuse kindlad, soojustades pritsvahuga puitvahelae saavutate tugeva ja monoliitse põranda mis on ka samas väga hea mürakindlusega.

Kõik kes on kokku puutunud aurutõkke paberi-kile paigaldusega teavad, et selle täiuslik tihendamine  ( teipimine ) on väga keeruline, et saavutada oma maja niiskuse ja rõhu kindlaks, pritsvahuga soojustades ei pea Te enam muretsema, et majale oleks tarvis paigaldada aurutõkke kilet.

Vahtpolüuretaan sobib kõikide uute ja renoveeritavate majadega, seda võib paigaldada nii pritsimise kui ka süstimise meetodil.  Polüuretaanvaht on Euroopas veel vähe tuntud aga selle kasutamine ja tuntus on kiirelt kasvamas, Ameerikas on sellel meetodil juba turu enamus ja leiab kasutus pea kõikides uutes ja renoveeritavates majades.

 

Teadmiseks, et Polüuretaanvaht ei ole penoplast (EPS) need on kaks täiesti erinevat ainet oma koostises ja soojapidavuses!!!

Mis on Polüuretaanvahu eelised.

– Poole õhem kiht paigaldusel, et saavutada villa või penoplastiga samaväärne soojustus.

– Ei vaja tuuletõket ega aurutõket.

– On täielikult hallituse, seenhaiguste, mürkainete kindel ja selles ei ole võimalik  seente ja bakteritel tekitada kasvu keskkonda.

– On tuld tõkestav kiht.

– Moodustab tugeva ja monoliidse seina, katuse.

– Aitab säästa oluliselt maja omanikel raha küttekulude kokku hoiult.

– Vähendab oluliselt välismüra, ei tõmbu kokku, vaju konstruktsioonides alla vaid säilitab oma algse kuju kogu hoone eluaja jooksul.

– Pakub parimat soojustust talvel külma  ja suvel kuumuse eest.

– Saab pritsida otse lakke, ilma, et oleks tarvis paigaldada mistahes konstruktsioone.

– Soojustades pööningut hoiate kokku oluliselt ruumis.

– Parandab siseõhu kvaliteeti kuna ei tolma ega eralda mürgiseid aineid.

– Väga kiire paigaldus.

– Lihtsaim viis teha külmkambreid oma kodu või tööstushoonetes juba olemasolevatesse ruumidesse.

– Vundamentide perimeetri soojustamisel ei ole tarvis muretseda, et aluspind peab olema liivaga ideaalselt silutud vaid saab pihustada otse olemasolevale pinnasele.

 

Kokkuvõtteks, see sobib kõikjale!

PUR vaht PUR Soojustus Polüuretaanvaht Poluuretaanvaht